SETA

Grid View:
-33%

15 Temmuz'da Medya: Darbe ve Direnişin Mecrası - İsmail Çağlar - SETA

(0)
15,00TL 22,50TL

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir sene geçti. Bu zaman zarfında hain darbe girişimini inceleyen pek çok çalışma yapıldı. Şüphesiz bütün bu çalışmaların 15 Temmuz gecesi yaşananların zihinlerde yer etmesinde çok önemli rolü var. Bu kitapta da benzer bir amaç güdüldü: 15 Temmuz’un daha iyi anlaşılabilmesi ve doğru bir şekilde zihinlerde yer e..

2017’de Türkiye - Atilla Arkan - SETA

(0)
0,00TL

2017’de Türkiye içeride ve dışarıda bir taraftan siyasetin olağan işleyişi ile meşgul olup politika üretmeye çalışırken diğer taraftan yapısal sorunlarına çözüm arayışını devam ettirdi. İç politikada yapılan en önemli değişiklik Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişti. Türkiye 2023 hedeflerine ulaşma yolunda kritik bir adım attı. Türkiye’nin at..

2018'de Türkiye - Nebi Miş - SETA

(0)
0,00TL

2018’de Türkiye siyaset, dış politika, güvenlik ve savunma, ekonomi, enerji, hukuk ve yargı, eğitim ve sosyal politikalar ile medya başlıklarını içeren sekiz bölümden oluşuyor. Yıllık Türkiye’nin siyasi tarihi açısından önem arz eden yapısal dönüşümlerin gerçekleştiği bir senenin geniş ölçekli ve titiz bir analizini içeriyor. 24 Haziran cumhurbaşk..

2019’da Türkiye - Nebi Miş - SETA

(0)
0,00TL

Türkiye’de farklı alanlarda bir senenin değerlendirmesini içeren akademik yıllık sayısı yok denecek kadar azdır. Belli başlı konularda yayımlanan az sayıdaki yıllıklar ise genelde kronolojik olayların alt alta sıralanması ve bu kronolojilere eklemlenen fotoğraflardan ibarettir. Uzun süredir yayımlanan “SETA yıllıkları” bir yılın kronolojisini ortay..

-33%

AK Parti'nin 15 Yılı: Ekonomi - Nurullah Gür - SETA

(0)
15,00TL 22,50TL

Türkiye siyasi hayatını 2000-2001 krizi derinden etkiledi. Koalisyon hükümetleri ile Türkiye’nin çok fazla yol alamayacağının değerlendirmesini yapan millet 3 Kasım 2002’de yapılan erken seçimde siyasi, sosyal ve ekonomik anlamda kendisine en çok umut vaat eden siyasi partiyi tek başına iktidara getirdi. Bu güçlü desteği arkasına alan AK Parti 15 y..

-33%

AK Parti'nin 15 Yılı: Toplum - İsmail Çağlar - SETA

(0)
15,00TL 22,50TL

On beş yıldır girdiği seçimlerin hepsini kazanması AK Parti’ye tek başına iktidar olma ve Türkiye toplumunu dönüştürme fırsatı verdi. Hem Kemalist vesayetin direncini kırarak muktedir oldu hem de statükoda köklü değişim yapma iradesini gösterdi. Ayrıca FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleriyle mücadeleyi sürdürdü. AK Parti’nin sahiplendiği değişim..

-55%

AK Parti’nin 15 Yılı: Dış Politika - Kemal İnat - SETA

(0)
13,60TL 30,00TL

AK Parti iktidarı boyunca Türk dış politikasının nasıl şekillendiğine bakıldığında ilk göze çarpan özellik Türkiye’nin ekonomik ve askeri kapasitesinde yaşanan artışın dış politikaya yansıtılması çabasıdır. Özellikle 2003-2008 arasındaki hızlı ekonomik büyüme ile imkanları artan Türkiye dış politikada bilindik kalıpların dışına çıkmaya, daha bağıms..

-50%

AK Parti’nin 15 Yılı: Siyaset - Ali Aslan - SETA

(0)
13,12TL 26,25TL

AK Parti Türkiye siyaseti açısından “istisnai” bir hareket olma özelliğini gösteriyor. Bugüne kadar beş genel, üç yerel, üç referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam on iki seçim kazandı. Kazandığı ilk seçimden bugüne oylarını ilk aldığı oy oranının altına hiç düşürmedi. Yerel ve genel seçimlerin tümünü birbiri ardına kazanmasını..

-33%

Al-Quds: History, Religion, and Politics - Abd al-Fattah El-Awaisi - SETA

(0)
17,50TL 26,25TL

Muhittin Ataman, Abd al-Fattah El-Awaisi, Khalid El-Awaisi Stephen Sizer, Sharif Amin Abu Shammalah, Berdal Aral Abdulsalam Muala, Hossam Shake, Mohammad Makram Balawi Helin Sarı Ertem, Mohd Roslan Mohd Nor, Muhammad Khalis Ibrahim   The controversial decision of U.S. President Donald Trump to formally recognize the Holy City of al-Quds (Jerus..

-33%

Amerikan Grand Stratejisi - Obama'nın Ortadoğu Mirası - Çağatay Özdemir - SETA

(0)
15,00TL 22,50TL

Geleneksel olarak ABD ile problem yaşayan Kuzey Kore, Çin ve İran’ın yanı sıra Türkiye, Avrupa Birliği ve hatta Kanada ile de ilişkileri gerilen Washington’ın nasıl bir strateji çerçevesinde hareket ettiğinin anlaşılması kolay değildir. Trump döneminde aşikar olan bu siyaset aslında selefi Obama tarafından uygulamaya konulmuştur. Hala büyük ölçüde ..

-55%

Avrupa'da PKK Yapılanması - Murat Yeşiltaş - SETA

(0)
17,00TL 37,50TL

1978’de kurulan ve 1984’ten itibaren Türkiye Cumhuriyeti devleti ve halkına karşı başlattığı terör ve şiddet eylemleriyle on binlerce Türk vatandaşının hayatını kaybetmesine neden olan terör örgütü PKK Avrupa çapında da faaliyet yürüten en büyük terör örgütlerinin başında gelmektedir. Örgüt daha ziyade lojistik, finansman, insan kaynağı için bir “..

-50%

Bulgaristan Siyasetini Anlama Kılavuzu - Mehmet Uğur Ekinci - SETA

(0)
7,50TL 15,00TL

Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında gerek hükümetler gerekse toplumlar arası ilişkilerin derinleştiği günümüzde başta siyasi karar alıcılar, diplomatlar, iş adamları ve STK’lar olmak üzere Türkiye’de Balkanlara bir sebeple ilgi duyan herkesin bölge ülkelerindeki siyasi yapı ve aktörleri iyi tanımalarına ihtiyaç vardır. Zira -Yunanistan hariç- çok ..

-50%

Devrim Sonrası Mısır Dış Politikası - İsmail Numan Telci - SETA

(0)
13,12TL 26,25TL

Arap Baharı’nın ardından Mısır’daki dönüşüm sürecinin evreleri özellikle dış politika alanında açık biçimde gözlemlenmektedir. 2011’de Mübarek’in devrilmesi sonrası Yüksek Askeri Konseyin yönetime hakim olduğu dönemde dış politikada ciddi bir farklılaşma gözlemlenmezken Haziran 2012’de cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin bir yıllık iktidarı ise g..

-50%

Dönüşen Savaşların Değişen Araçları - Şirin Duygulu - SETA

(0)
11,25TL 22,50TL

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN Kriterimiz Yerlilik ve Millilik Olmalı BERAT ALBAYRAK Dünyada Barışa Katkı Yapacak Her Projenin Parçası Oluruz ABDULHAMİT GÜL Cumhurbaşkanlığı Sistemi Türkiye için En Rasyonel Model BEKİR BOZDAĞ Türkiye’nin Geleceği Cumhurbaşkanlığı Sisteminde MAHİR ÜNAL Erdoğan’ın Genel Başkan Olmadığı Dönemde AK Parti Öksüzd..

-33%

Eğitimle İmtihan - Bekir S. Gür - SETA

(0)
12,50TL 18,75TL

“Bu kitapta, Amerika’da doktora öğrencisi iken eğitim üzerine yazmaya başladığım 2004 yılından, Star gazetesinde düzenli köşe yazarlığı yapmaya başladığım 2013 yılı Eylül ayına kadar geçen on yıllık bir zaman diliminde çeşitli dergi, websitesi ve gazetelerde yazdığım yazıların çoğunu bir araya getirmeye çalıştım. Bu yazılar, ele aldığı konular iti..

-50%

Etnik Terör ve Terörle Mücadele Stratejileri - Hüseyin Alptekin - SETA

(0)
9,38TL 18,75TL

Bu kitap Pkk terörünü ve bu teröre karşı uygulanan mücadele yöntemlerini etnik-ayrılıkçı teröre maruz kalmış başka örneklerle karşılaştırmalı olarak inceliyor. Etnik terör örgütleri (a) etnik rakiplerini yok ederek grubun tek temsilcisi haline gelme, (b) devleti orantısız güç kullanmaya itecek kışkırtma/provokasyon ve (c) yıpratma savaşı stratejile..

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 106 (7 Sayfa)