Hayykitap

Grid View:
-33%

7 Makam 7 Nefs - Sofyalı Bali Efendi - Hayykitap

(0)
6,00TL 9,00TL

İnsanoğlunun kalbinde yedi budağı olan bir hevâ (nefsin dünyevi istek ve arzuları) ağacı vardır. Bu budakların her biri bir tarafa yönelmiş durumdadır. Biri göze, biri dile, biri kalbe, biri nefse, biri halka, biri dünyaya ve biri de âhirete bakar. Ayrıca her bir budağın meyveleri vardır. Göz tarafındaki budağın meyveleri töhmet ve şehvettir. Dil t..

-33%

7'den 70'e Taş Devri Diyeti - Ahmet Aydın - Hayykitap

(0)
18,00TL 27,00TL

Prof. Dr. Ahmet Aydın Dünyada hiçbir gerçek saklı kalmaz. Üstü ne kadar örtülürse örtülsün, halkın kolayca ulaşabileceği, ucuz ve basit tedavilerin kimi zaman servet harcanan pahalı ve karmaşık tedavilerden etkili olabildiği gerçeği gibi… Hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde besin unsurlarını kullandığım Taş Devri Diyeti kitabımın gördüğü büyük ..

-33%

7/24 Annelik - Erdoğan Çalak - Hayykitap

(0)
6,00TL 9,00TL

Evliliğin, anneliğin ve çocuk yetiştirmenin gittikçe 'hafife alındığı' zamanlarda yaşıyoruz. Evlilik, 'akılcı bir ortaklığa' indirgendi. Eşler birbirini tamamlamaktan öte birbirine benzemeye başladı. Kadın kadınlığını, erkek erkekliğini unuttu! Sevginin kutsallığı da unutuldu. Hatta sevmek unutuldu. Annelik artık 'satın alınabilir' bir pozisyon; b..

-33%

Abur Cubura En Güzel Alternatifler - İpek Kuşçu - Hayykitap

(0)
8,00TL 12,00TL

Kimse kendini kandırmasın. Çocuk isteyecek! Reklâmlarda, vitrinlerde gördügü o zararlı yiyeceklerin tamamını isteyecek. Hiçbir ile yaramadığı gibi sağlığı da bozan cipsleri, gazlı içecekleri, gofretleri canı çekecek. Arkadaşı yerken imrenecek, TV`den büyülenecek, ambalajından, renginden etkilenecek. Bütün bu imaj bombardımanından uzak, sakin bir k..

-33%

Adamın Biri Doktora Gitmiş...Gidiş o Gidiş! - Prof.Dr.A.Rasim Küçükusta - Hayykitap

(0)
7,00TL 10,50TL

Hayatımız, doktorlar, ilaçlar, hastaneler, röntgenler, tahliller, ameliyatlarla doldu. Tıpla adeta samimi olduk. Samimiyeti ilerlettikçe, bilgili, vakur, idealist sandığımız tıbbın zamana ayak uydurduğunu, ticarileştiğini gördük. Gereksiz ameliyatlar yapan, ezbere eğitimle öğrencilerin hevesini de bilgisini de söndüren, insanları ömür boyu ilaca ba..

-33%

Ağrının Kitabı - Serdar Erdine - Hayykitap

(0)
15,00TL 22,50TL

Prof. Dr. Serdar Erdine, Türkiye'de ağrının kitabını yazacak tek kişiydi ve Ağrının Kitabı'nı yazdı! Çünkü o Türkiye'nin ağrı bilimi (algoloji) konusundaki en yetkin ismi. Yıllardır hem teorik hem pratik düzeyde, yurtiçi ve yurtdışında ağrıları 'dindirmek' için çalışıyor. Vücudunuzdaki her yerin ağrısı, nedenleri ve tedavisi bu kitapta. Ağrı, Türk..

-33%

Allah'a Yakın Olmak - İsmail Hakkı Bursevi - Hayykitap

(0)
7,00TL 10,50TL

Allah her şeyi kuşatmıştır ve insana şahdamarından daha yakındır. Ancak insanların çoğu Allah'a olan bu yakınlıklarının farkında olmadıkları için O'nu hep kendilerinin dışında aramaktdır. Oysaki aradıkları şey kendi içlerinde gizlidir. Bu yüzden nefsini en iyi bilen Rabbini en iyi bilendir. Nefsi bilmenin yolu ise seyr u süluktan geçer. İnsan süluk..

-33%

Annemin Diyarbakır Yemekleri - Mebrure Değer - Hayykitap

(0)
8,00TL 12,00TL

Diyarbakır zenginlikler şehridir. Eski kavimlerin, söylencelerin, peygamberlerin yeridir. Dicle ve Fırat nehirlerinin suladığı toprağı bereketli, insanı beceriklidir. En ince açılmış içli köfteler, en güzel kadayıflar, başka hiçbir yerde bilinmeyen bulgur ekmeği bu şehirde pişirilir. Diyarbakır karpuzu, Karacadağ pirinci, buğdayı, nohudu, patlıcanı..

-33%

Annenin Lezzet Kitabı - Cristelle Le Ru - Hayykitap

(0)
8,00TL 12,00TL

Pembe yanaklı 3 güzel çocuk büyüten Christelle Le Ru, bütün annelerin imdadına yetişecek tariflerini paylaşıyor. Hazırlaması kolay, albenili, çocukların damak tadına uygun tarifler bunlar. En önemlisi, büyüme çağındaki çocukların temel ihtiyaçlarına göre düşünülmüş olması. Et, süt, balık, yumurta yedirmek için çeşit çeşit yol göstermesi... Yazar s..

-33%

Arifler ve Olağanüstü Hadiselerin Sırrı - İbn Sina - Hayykitap

(0)
5,50TL 8,25TL

Zamanlar üstü bir açık oturum sanki. Zamanlar üstü çünkü 'sohbet' bir avlu sessizliğinde akıyor, temiz su kadar berrak; hakikatleri konuşuyorlar. Üstelik sohbete katılanlar aynı zamanı ve mekânı da paylaşmıyor! İki büyük isim arasında geçiyor konuşma. İbn Sina tembih ediyor, işaret ediyor, nasihat veriyor. Gerçeğin özünü süzüyor, kelimelerin inceli..

-33%

Arınma Kitabı Detoksla Gelen Sağlık - Eylem Yılmaz - Hayykitap

(0)
9,50TL 14,25TL

Modern yaşam kirletiyor bizi! Endüstriyel gıdalar, evimizde hatta bedenimizde kullandığımız kimyasallar, hareketsizlik, hava kirliliği, radyasyon, stres... Bu iç ve dış etkenler vücudumuzda zehirlerin (toksinlerin) birikmesine neden oluyor. Arındırılmayan toksinler ise çeşitli hastalıklara yol açıyor. İnsan sağlık aramaya başlayınca da, çözümü hep..

-33%

Artık Ruhunu da Besle - Ender Saraç - Hayykitap

(0)
9,00TL 13,50TL

Siz onu hep fiziksel şişmanlığa en doğru çözümleri bulan uzman hekim olarak tanıdınız. Sağlıklı beslenme konusundaki önerilerini dinlediniz, uyguladınız. Milyonların sevgilisi Dr. Ender Saraç bu kitabında ise 'yaralı ruhları' tedavi ediyor! Stetoskopuyla insanların 'içini' dinliyor. Doğumdan yaşlılığa yaşamın her dönemi için 'manevi gıdalar' öneri..

-33%

Aşk Metafiziği - Fahreddin-i Iraki - Hayykitap

(0)
8,00TL 12,00TL

Söze ve kalıba sığmayan "aşkın" bir yönü vardır "aşk"ın. İnsanoğlunun şaşakaldığı ve hayrete düşüp hakikatle yüzleştiği bir yön... Burada insan hayret vadisi ile marifet vadisi arasında gidip gelir. Kah kendinden geçerek susar, kah coşkun bir heyecanla konuşur. Konuştuğu zaman soruların da sökün ettiği andır: Aşk nedir? Aşık kimdir? Maşuk niye vard..

-33%

Aşk Sevda Süveyda - İsmail Keskin - Hayykitap

(0)
8,00TL 12,00TL

Bu defterkitap size, sevgilinizin öz dilince, mahallesinde, evinde konuşulan; kalbinin ısındığı o ilk dilince "Seni Seviyorum" demeyi öğretiyor. Anadolu'nun tüm dillerinde "Seni Seviyorum"u ve sevgi sözlerini ilk kez bir arada söylüyor. Kalbin ve barışın yolları bir, dilleri farklı. Dünyada tüm kilitli kapılara koşulsuz uyan tek bir anahtar var, o..

-33%

Bayan Frisby ve Gizemli Kurtarma Ekibi - Robert C. O'Brien - Hayykitap

(0)
9,00TL 13,50TL

Bayan Frisby cesur bir tarla faresi; aynı zamanda iki kız iki erkek annesi.Ancak Bayan Frisby'nin bası büyük dertte, çünkü küçük oglu çok hasta. Öte yandan bahar geldi gelecek, havalar ısınıyor. Bahçesinde yasadıkları çiftçi, topragı sürmek için sabanıyla yakında çıkagelir. Bayan Frisby ile ailesi, saban topragı altüst edip kıslık evlerini parçala..

-33%

Bediüzzaman'da Aşk - Metin Buz - Hayykitap

(0)
6,00TL 9,00TL

Üstad'ın şefkatli elleri, kalbimizdeki kara deliğe dolan ne varsa hepsini siliyor. Yerine aşkı bırakıyor, en has haliyle, muhabbet diliyle... Bediüzzaman'ın sıra dışı ve naif aşkı, sevgisizlikten kırılan yüzyılımız insanına bir el uzatış. Her an arayan, pervane misali gördüğü ışığa uçup yanan çaresizlere bir çağrı. 'Aşk kainat kadar, aşk senin ka..

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 90 (6 Sayfa)