Erkam Yayınları

Grid View:
-50%

1001 Hadis (Kenzü'l İrfan) - Muhammed Esad Erbili - Erkam Yayınları

(0)
12,00TL 24,00TL

Elinizdeki Kenzü’l-İrfan adlı eser konularına göre tasnif edilmiş 1001 hadis ve tercemesidir. Son devir mutasavvıflarından Nakşî-Hâlidî Şeyhi M. Es’ad Erbilî Hazretleri (ö. 1931)’ne aittir. Daha çok ibâdet ve ahlak konularındaki hadis-i şeriflerden derlenen bu eser, müellifi hayatta iken arap alfabesi ile iki defa neşredilmiştir. Türkçe tercemesi ..

-50%

101 Essentials Of Service - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
9,75TL 19,50TL

Musa Effendi, may Allah sanctify his secret, states: «Many are content with performing their prescribed daily prayer and fasting, supposing themselves to have fulfilled their religious obligations, while this is not enough. Showing mercy towards the creation of Allah Almighty alongside obedience to His commandments is required, and this can only be..

-50%

12 Questions – Answers With Yount In The Climate Of Jalaluddin Al – Rumi - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
12,19TL 24,38TL

We had a conversation with our young fellow townsmen on 17 March 2018 in our city Konya which despite being a city of history, culture, and civilization, receives its real value by being the home for one of the prominent friends of Allah and one of sultans of the spiritual world, Mawlana Jalaluddin al-Rumi.      The main subject of our conversatio..

-33%

199 Günde Çocuğum ve Ben - Şerife Tortop - Erkam Yayınları

(0)
4,00TL 6,00TL

Gayemiz, yapılması gerekenlerle yaptıklarımızı kıyaslamak... Kendimizi muhasebe etmek; önce kendimizi sonra çocuğumuzu tanımak, keşfetmek. Yani içe dönmek... Ümit ediyoruz ki bakışlarımız içe dönerse, orada fıtratta verilen annelik cezbesini, annelik sevdasını bulacağız. İşte o sevda, o cezbe bize, nasıl annelik yapacağımızı öğretecek...

-45%

300 Soruda Tasavvufi Hayat - Hasan Kamil Yılmaz - Erkam Yayınları

(0)
6,02TL 10,88TL

Tasavvufî hayâtın hedefi ilâhî bir güzellik arayışıdır. Cemâl-i mutlak’a ve hüsn-i mutlak’a ermek, tasavvufun insanları ulaştırmak istediği nihâî gâyedir. Ancak bu gâyeye ulaşmak için geçilecek olan güzergâhlarda pek çok tuzaklar bulunmaktadır. Bu tuzakların en büyüğü insanın kendi içindeki nefs tuzağıdır. Onu aşıp vuslat sâhiline varabilmek kolay ..

-55%

365 İzahlı Özlü Söz Dedi Ki - Mehmet Lütfi Arslan - Erkam Yayınları

(0)
13,60TL 30,00TL

Din, sözle gelmiştir. Kur’an sözdür. Kurtuluş da felaket de sözledir. Bir söz cennet kapısını açmaya yeter. Yine bir söz cehenneme yuvarlayabilir. Rasulullah’ın bize emanet olarak bıraktığı ve onlara yapışırsak kıyamete kadar sapmayacağımızı ifade ettiği iki sağlam kulp da esas itibarıyla sözdür. O yüzden bizde söz söylemek en mühim iştir. Hattı za..

-33%

40 Haditsh for Children With Stories - Mehmet Yaşar Kandemir - Erkam Yayınları

(0)
16,25TL 24,38TL

Penned with a clear and readable style to make it easier for children and give them a longer lasting impression of the sacred words of Prophet Muhammad peace be upon Him-, the book makes use of a distinct technique in explaining the forty hadiths. Presented to the imagination of children are stories chosen from among edifying incidents, supported w..

-50%

A Peaceful Home - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
12,19TL 24,38TL

Marriage is the path of the prophets, the custom of the Messenger of Allah, the well spring of new generations, the honour of man and woman, the castle of chastity and the privilege of human beings over the rest of creation. After that, family is an indispensable means for reaching the love of Allah. This is the reason why Cheikh Osman Nuri Topbaş ..

-45%

Ab-ı Hayat Katreleri - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
6,85TL 12,38TL

Osman Nûri Topbaş Hocaefendi'nin kaleme aldığı bu eser, rûhâniyet ve huzura ihtiyaç duyan toplumumuza, Hazret-i Mevlânâ'nın Mesnevî'sinden âdeta ikinci "Bir Testi Su" makamındadır...

-50%

Âbide Şahsiyetler ve Müesseseleriyle Osmanlı - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
12,38TL 24,75TL

Bu kitapta cihangir bir devletin dünyaya hükmeden sultanlarının bir kısmını bulacak, onların hâkim oldukları beldelerde rızâ-yı ilâhî için yaptıkları merhamet, şefkat ve muhabbet dolu hizmet ve kahramanlıklarını, topluma yön veren nasihat ve fiillerini, târihe bir armağan olarak bıraktıkları hayat hi­kâ­yelerinin hikmetli ve ibretli yönlerini, hulâ..

-33%

Ahiret Azığı - 1 - Ömer Faruk Demireşik - Erkam Yayınları

(0)
4,50TL 6,75TL

Mana büyüklerinin hayatlarından seçilmiş menkîbeler; hepsi birer ibret ve hikmet deryası. Ömer Faruk Demireşik"in akıcı üslubuyla dünya yolcusuna, ahiret azığı tadında okumalar... Her seviyeden insanın severek okuyacağı menkîbelerle, Allah dostlarının bereketli hayatından yolunuza ışık alabilirsiniz. Güzel yaşamak için güzel insanların yaşadıkların..

-33%

Ahiret Hazırlığı - Musa Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
2,75TL 4,13TL

Abdülkadir Geylani (k.s.) buyurur; Ey ahali ! Hayat kapısı açık bulunduğu müddetçe onu ganimet bilin.Zira yakında kapanacak.Ömürleriniz tamamlanacak,hayatınız sona erecektir.Hayırla işlemeye gücünüz olduğu müddetçe onları yapmayı ganimet bilin.Tevbe kapısı açık iken bu kapıyı ganimet bilin ve oradan girin.Dua kapısı açık iken onu ganimet bilin ve ..

-33%

Aile Saadeti - Musa Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
2,75TL 4,13TL

Eser; sağlam,mutlu,huzurlu ve kenetlenmesi gereken bir ailenin yapması gereken hareketleri bildirmektedir. Evlilik hayatında karı-koca bağışlayıcı huyu,kendilerine düstur edinmelidirler.Beşer olmak itibariyle insan,her zaman bir olmaz neşesiz zamanıda vardır.böyle bir anda öfke ile bir söz söykenilebilir.bunu huccet tutup da işi kinciliğe götürmeme..

-41%

Ailede Değerler Eğitimi - Bilal Yorulmaz - Erkam Yayınları

(0)
8,85TL 15,00TL

Fizik, Kimya, Matematik, Edebiyat gibi derslerin öğretiminde okul, aileden daha avantajlı bir konumdadır. Aileler bu tür akademik bilgilerin öğretiminde yeterli donanıma sahip değilken okullarda her dersin uzmanı bir öğretmen tarafından bu dersler verimli bir şekilde aktarılmaktadır. Fakat değerler eğitimi söz konusu olduğunda ailelerin okuldan dah..

-33%

Akıllı Çocuk - Adem Saraç - Erkam Yayınları

(0)
1,25TL 1,88TL

Gülistan, gül bahçesi… Peygamber Efendimiz başta olmak üzere Sahâbîlerin sadece 15 yaşlarına kadar hayatları. Anneler-babalar, öğretmenler-öğrenciler Çocuklar ve gençler için örneğin örnekleri… Gül bahçesinden gül motifleri Gülistanın gülleriyle hayatımıza yön vermek Asrımızda da gülistan oluşturmak için Gülistanın Gülleri elinizde işte…..

-45%

Aklına Bir Söz Söyle - Abdullah Gülcemal - Erkam Yayınları

(0)
7,47TL 13,50TL

Aklına Bir Söz Söyle Aklına bir söz söyle! Akıllı olsun da, akılcı olmasın. Önce aklını başına, sonra da başını iki elinin arasına alıp derin derin düşünsün! Ben kimim? Yaratılış gayem nedir? Yerim neresidir? Nereden geldim? Nereye gideceğim? Aklına bir söz söyle! Bir gün aklı ve vicdanı ona bir şeyler diyecek olursa, vicdanını çok dikkatli d..

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 639 (40 Sayfa)