Erkam Yayınları

Grid View:
-45%

300 Soruda Tasavvufi Hayat - Hasan Kamil Yılmaz - Erkam Yayınları

(0)
6,02TL 10,88TL

Tasavvufî hayâtın hedefi ilâhî bir güzellik arayışıdır. Cemâl-i mutlak’a ve hüsn-i mutlak’a ermek, tasavvufun insanları ulaştırmak istediği nihâî gâyedir. Ancak bu gâyeye ulaşmak için geçilecek olan güzergâhlarda pek çok tuzaklar bulunmaktadır. Bu tuzakların en büyüğü insanın kendi içindeki nefs tuzağıdır. Onu aşıp vuslat sâhiline varabilmek kolay ..

-45%

Ab-ı Hayat Katreleri - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
6,85TL 12,38TL

Osman Nûri Topbaş Hocaefendi'nin kaleme aldığı bu eser, rûhâniyet ve huzura ihtiyaç duyan toplumumuza, Hazret-i Mevlânâ'nın Mesnevî'sinden âdeta ikinci "Bir Testi Su" makamındadır...

-50%

Âbide Şahsiyetler ve Müesseseleriyle Osmanlı - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
12,38TL 24,75TL

Bu kitapta cihangir bir devletin dünyaya hükmeden sultanlarının bir kısmını bulacak, onların hâkim oldukları beldelerde rızâ-yı ilâhî için yaptıkları merhamet, şefkat ve muhabbet dolu hizmet ve kahramanlıklarını, topluma yön veren nasihat ve fiillerini, târihe bir armağan olarak bıraktıkları hayat hi­kâ­yelerinin hikmetli ve ibretli yönlerini, hulâ..

-33%

Ahiret Azığı - 1 - Ömer Faruk Demireşik - Erkam Yayınları

(0)
4,50TL 6,75TL

Mana büyüklerinin hayatlarından seçilmiş menkîbeler; hepsi birer ibret ve hikmet deryası. Ömer Faruk Demireşik"in akıcı üslubuyla dünya yolcusuna, ahiret azığı tadında okumalar... Her seviyeden insanın severek okuyacağı menkîbelerle, Allah dostlarının bereketli hayatından yolunuza ışık alabilirsiniz. Güzel yaşamak için güzel insanların yaşadıkların..

-33%

Akıllı Çocuk - Adem Saraç - Erkam Yayınları

(0)
1,25TL 1,88TL

Gülistan, gül bahçesi… Peygamber Efendimiz başta olmak üzere Sahâbîlerin sadece 15 yaşlarına kadar hayatları. Anneler-babalar, öğretmenler-öğrenciler Çocuklar ve gençler için örneğin örnekleri… Gül bahçesinden gül motifleri Gülistanın gülleriyle hayatımıza yön vermek Asrımızda da gülistan oluşturmak için Gülistanın Gülleri elinizde işte…..

-33%

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed - Osman Nuri Topbaş - Erkam Yayınları

(0)
0,75TL 1,13TL

Bizleri, lûtf u keremiyle yokluktan varlığa çıkaran, sayısız mahlûkat içinde en mükerrem varlık olan “insan”lardan kılan, ebedî saâdet kapısının anahtarı mevkiindeki îman nîmetine mazhar eyleyen, 124 bin küsur peygamber içinde En Sevgili Rasûl’üne ümmet olma bahtiyarlığını ihsân eden, sözlerin en güzeli, mûcizelerin en büyüğü Kur’ân-ı Kerîm’e muhât..

-33%

Alimlerimiz - 1 - Y. Selman Tan - Erkam Yayınları

(0)
6,00TL 9,00TL

ALTINOLUK DERGİMİZDEKİ YAZILARDAN OLUŞAN ALİMLERİMİZİN HAYATLARINDAKİ HER ŞEYİ BU KİTAPTA BULABİLECEKSİNİZ.....

-33%

Alimlerimiz - 2 - Y. Selman Tan - Erkam Yayınları

(0)
6,00TL 9,00TL

YENİ NESİLLERİ İNŞA EDEN ALİMLERİMİZ.....

-45%

Allah Kimleri Sever - Semih Yolaçan - Erkam Yayınları

(0)
5,40TL 9,75TL

Allah kimleri sever? Bu soru Müslüman'ın gündeminde hep olmalı. O [c.c], kimleri sevdiğini Kitab-ı Kerim'inde açıklıyor. Semih Yolaçan Allah'ın sevdiği davranış sahiplerini ve sevmediklerini beyan ettiği ayetleri tek tek ele alıp, hadis-i şerifler ışığında değerlendiriyor. Şu bir hakikattir ki, güzel olan şeyi herkes sever.Allah güzeldir Bununla k..

-33%

Allah Kimleri Sevmez - Semih Yolaçan - Erkam Yayınları

(0)
6,00TL 9,00TL

Çağlara meydan okuyan İlahi Kelam, hidayetin rehberi olduğunu ilan ederek başlar söze ve şöyle seslenir: “Elif. Lâm. Mim. O kitap (Kur’an); onda asla şüphe yoktur. O, müttakîler (sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir.” (Bakara, 1-2) Fakat bu mesajda dikkat edilmesi, gözlerden kaçmaması gereken ince bir nükte vardır ki o da bu ..

-33%

Allah Yolunda Adım Adım - Abdullah Bin Alevi El Haddad - Erkam Yayınları

(0)
4,50TL 6,75TL

Büyük mutasavvıflardan Abdullah bin Alevi el-Haddad'dan müminleri yönlendirici ve usül öğretici bir kitap Hiç kimse, aile fertlerine onları Allah'a kulluk etmeye çağırmaktan daha iyi bir şekilde faydalı olamaz. Mutlaka bilmeleri gereken dini bilgilerini öğretmekten daha hayırlı bir bağışta bulunamaz. Şu dünyada evlad u iyaline müjdeleyerek ve sakın..

-33%

Allah'a Bağlı Bir Hayat - Ahmet Taşgetiren - Erkam Yayınları

(0)
5,75TL 8,63TL

“Allah'a sımsıkı sarılın” diye bir çağrı ile karşılaşsanız. “Allah'a koşun” diye bir nida ulaşsa yüreğinize... “Allah'a dua edin” diye bir hitaba mazhar olsanız... “Dönüş O'nadır, Hüküm Allahındır.” bilgisi iletilse aklınıza, kalbinize... Ne yaparsınız? Bir hayatın içindesiniz. Yaşıyorsunuz. Nefes alıp veriyorsunuz. Görüyorsunuz, yürüyorsunuz, yiyo..

-33%

Altın Çocuk - Sayı 191 - Kolektif - Erkam Yayınları

(0)
3,00TL 4,50TL

Sevgili arkadaşlar, Yepyeni bir Altınçocuk’ta yine sizlerle birlikteyiz. Bir okul dönemini daha geride bırakıyoruz. Dileriz güzel bir karneyle ara tatile girersiniz. Biz Altınçocukların başarılı olacağına inanıyoruz. Düşük bir notunuz geldiyse ona da üzülmeyin. Bunu daha iyi çalışmak, başarılı olmak için küçük bir uyarı gibi düşünüp ikinci dönemd..

-33%

Altın Çocuk - Sayı 192 - Kolektif - Erkam Yayınları

(0)
3,00TL 4,50TL

Sevgili arkadaşlar, Okulda birinci dönemi bitirdik, ara tatilde de dinlendik, şimdi ikinci dönem için hazırız. İlk dönemde bazı derslerden istediğiniz sonucu alamamış olabilirsiniz, yeni dönem bunu telafi etmek için büyük bir fırsat! Yeni bir gayretle “bismillah” diyerek bu döneme başlamaya ne dersiniz? Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. Savaş n..

-33%

Altın Çocuk - Sayı 193 - Kolektif - Erkam Yayınları

(0)
3,00TL 4,50TL

Sevgili arkadaşlar, Yepyeni bir Altınçocuk’ta yine sizlerle birlikteyiz. Kışa veda ediyoruz. Ancak bu ay için hepimizin bildiği bir atasözü var: Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır. Ara ara çıkan güneş bizi aldatmasın. Sıkı giyinmeyi ihmal etmeyelim. Değilse kolayca hastalanabiliriz. Okulda dönem ortasına doğru ilerliyoruz. Başarı, uzun ..

-33%

Altın Çocuk - Sayı 196 - Kolektif - Erkam Yayınları

(0)
3,00TL 4,50TL

Bu kitap için henüz bir tanıtım metni girilmemiş...

Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 435 (28 Sayfa)